neděle 29. září 2013

Těší mě!

Slušnost mi velí, abych se představila. Tak tedy... Jsem Markéta. Mám 19 let. Jak ostatně můžete vidět na té malé fotečce vpravo, mám velké oči a tmavé vlnité (ne kudrnaté!) vlasy. No a potom je tu akné, které nevidíte, protože v době pořízení té fotky jsem ho téměř neměla a je přeci hezké schovávat si nostalgické připomínky starých časů.

Acne conglobata už nějaký ten týden drtí můj obličej do směsi červených hrudek, boulí a roztodivných fleků s hnisavými čepičkami navrchu. (Už se vám dělá špatně?) Jsem bojovníkem v bitevní vřavě, kde mě z nějakých nevysvětlitelných důvodů mlátí jenom do obličeje.

Nebudu lhát. Mívám lepší dny a pak ty horší. Záchvaty rozjařeného optimismu způsobeného endorfiny vyplavenými při cvičení se střídají se stavy naprosté malomyslnosti, kdy končím v slzách nakloněná nad umyvadlem (tam totiž stojím a pozoruju se v zrcadle). I přes tohle všechno však převládá touha žít jako normální člověk. A i když budu možná jen mluvit do prázdna, snad mi to pomůže. Budu se snažit o pravdivé zprostředkování svých myšlenek a mapovat ten dlouhý kus cesty přede mnou.

Tak tedy vítejte v mém tečkovaném životě!

1 komentář:

  1. Mě taky těší! a jsem zvědavá na další články a ačkoli mě sice akné zdaleka netrápí tolik jako tebe (i když pro "hladkoksichté" by to bylo stejně dost:) tak věřím, že najdeme společnou řeč, rozhodně vypadáš jako zajímavá osoba;)

    OdpovědětVymazat

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...